Ta strona używa cookies
sprawdź politykę prywatności

Rozumiem

Pamiętnik Developera #5 – Tracę kontrolę nad blogiem.

2/7/2019
Bartek Cis

Minęło już blisko 3 miesiące od ostatniego pamiętnika. Co się będzie działo z blogiem w najbliższym czasie?

Czego się dzisiaj dowiesz?

Napiszę o tym w jakim kierunku będzie rozwijał się ten blog od teraz. Poza tym kilka aktualności z londyńskiego światka Web Developmentu czyli co piszczy w trawie (może raczej betonie) wielkiego Świata.

Pamiętnik Developera

Otwieram oczy. Kolejny dzień z mojego życia. Pasuje się ogarnąć i iść do pracy. Cholera, to już czwartek… W sumie dobrze bo już niedługo piątek. Człowiek który wymyślił weekend był genialny!

Ale, ale… Czy to ważne jaki jest dzisiaj dzień? W zasadzie każdy jest taki sam… Tak samo zajebisty. Przecież robię internety. Czy może być coś piękniejszego?

Lipiec 2019

W sumie dopiero się zaczął ale jak do tej pory te lato jest całkiem fajne. W zasadzie nigdzie nie wybieram się na wakacje egzotyczne czy coś takiego. Nie chce mi się. Odliczam tylko dni do momentu kiedy zaszyje się na działce na wsi… Gdzie ta werwa się podziała?

Poza tym jest dobrze. Trochę pracy, trochę pasji, trochę nauki i nieco zabawy 🙂

Życie potrafi być bajką!

Wyobraź sobie taką sytuację – żyje sobie taki gość. Zamiast cieszyć się wolnym czasem po pracy czy na weekendach to siada do kompa i pisze artykuły o programowaniu. Hehe brzmi pasjonująco 🙂 Czasem wychodzą mu lepiej a czasem gorzej. Jak wszystko w życiu.

Mimo to on pisze i pisze. Robi to od lat więc ludzie go zauważają. Niektórzy nawet czytają. A z tych co czytają niektórzy też komentują na różnych mediach. Raz pochlebnie czasem kubeł zimnej wody.

Oferta

Ale blog się rozrasta i jako, że ma duży potencjał rozwojowy przychodzi ktoś i składa ofertę – mówi dam za bloga 700 000 PLN! (Teraz poleci wazelina) Oczywiście blog a zwłaszcza uwaga jego czytelników jest warta o wiele więcej! Tak gdzieś 1mln PLN 🙂 Blog zostaje sprzedany…

Życie potrafi być…

No dobra jeśli przez moment pomyślałeś/aś, że powyższa historyjka może nawiązywać do mnie i mojego bloga to był to błąd 🙂 Historyjka jest wymyślona 🙂 Po prostu taki wstęp.

Tracę kontrolę nad blogiem

A więc chciałbym aby ten blog zmienił nieco formułę – oddam go Tobie!

Zazwyczaj działa to tak, że autor wymyśla jakieś tematy i o nich pisze. Najczęściej o tym z czym ma aktualnie do czynienia lub co zgłębia w wolnych chwilach. Czasem się wstrzeli, czasem nie i nikt nie czyta.

Misja bedekodzic.pl

Założyłem tego bloga licząc, że pomoże mi w karierze programisty. Może i tak jest ale nie jest to namacalne. Wyszło tak, że wylądowałem w Londynie i nie planuje się stąd wynosić w najbliższej przyszłości.

Jak komuś tutaj mówię, że piszę bloga o programowaniu (kto nie jest Polakiem) to pokiwa głową i tyle. Lokalsi nie przeczytają chociażby im to przeszło przez myśl a artykuły były najwyższej jakości. Cała masa pracy którą wkładam w pisanie nie przynosi mi wymiernych korzyści.

Wydaje mi się jednak, że blog ma sporą wartość edukacyjną. Pomagam nim wielu osobom w nauce programowania. Pomagam im zmieniać swoje życie na lepsze. Wiadomo, że to dobry zawód a lepsza praca to lepsze życie. To jest właśnie moja misja. Pomóc Tobie.

Blog dla społeczności

Czasem sobie czytam książkę Bruce’a Lee – Tao of Jet Kun Do. Fajnie ujął jedną myśl:

It’s not „I’m doing this” but rather an inner realisation that „This is happening through me”.

Bruce Lee

Od teraz na moim profilu na facebook’u będzie sekcja w której będziesz mógł/a wpisać dowolny temat z zakresu front-endu, pracy w zespole czy kariery w IT. W miarę możliwości będę starał się pisać na te tematy. Jeżeli ktoś inny wpisze coś fajnego to możesz podbić dając lajka. Wtedy będę wiedział, że temat jest hot.

Hehe jeżeli nikt nie będzie miał tematów to sam będę wymyślał. Jeśli jednak jest coś co Cię szczególnie interesuje a chciał/a byś przeczytać opracowanie w moim wykonaniu to dawaj 🙂 Przechodzę do kolejnego tematu…

Co się dzieje w Londynie?

Ostatnio chodzę dużo na lokalne Meetupy ( max. 2 razy w tygodniu ) w tematyce webowej. Wiadomo, że można sobie pojeść pizzy i napić piwka ( co jest najprawdopodobniej 40% mojej motywacji ) ale czasem prelekcje są naprawdę fajne.

Pracuje w biurze na pograniczu City of London i Shoreditch. To jest takie trochę londyńskie zagłębie IT i masa firm ma tu siedziby. Staram się wybierać meetupy max. 30 min piechotą od biura (dużo chodzę ogólnie i nie używam za bardzo metra).

Tensorflow

Poza klasykami tzn. co nowego w React’ie itp. gorącym tematem jest Tensorflow. Jest to JS’owy framework do Machine Learning’u. Na jednym z warsztatów robiłem (na podstawie gotowego repo oczywiście) gierkę sterowaną Twoimi gestami rejestrowanymi przez kamerkę. Model uczył się Twoich ruchów i odpowiednio reagował w grze.

Brzmi to kosmicznie ale jak trochę posiedzisz to idzie to ogarnąć. Używa się darmowych modeli ML od Google i jazda 😀 Jak chcesz się pobawić to TU jest repo z warsztatów.

Mind Control

Dobra też była devdevCharlie która sterowała stroną internetową za pomocą myśli! No i czujników specjalnych 🙂 To był trochę odlot. Ta dziewczyna to wulkan…

Apropos dziewczyn. Ostatnio wpadł mi w oko ten news. Aplikacja do rozbierania kobiet… Ten Świat nie jest jeszcze na to gotowy (hehe ciekawe czy kiedykolwiek będzie) ale nie zdziwiłbym się gdyby ta apka była zbudowana właśnie na TensorFlow…

Dobra tyle JS’owych newsów 🙂

Podsumowanie

Lato będzie gorrące i to nie tylko dlatego, że słońce tak grzeje. Będziesz mieć realny wpływ na to w jakim kierunku będzie rozwijać się bedekodzic.pl. Oddaje bloga społeczności i od teraz to Ty możesz zdecydować jaki artykuł ukaże się tutaj w najbliższej przyszłości 🙂 Obserwuj mój funpage na facebooku. 

Cześć jestem Bartek.

Na tym blogu wprowadzę Cię w tajniki Front-Endu i programowania webowego.

Warto
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial