Ta strona używa cookies
sprawdź politykę prywatności

Rozumiem

Materiały cz.1 – Kursy programowania online które warto znać.

15/3/2017
Bartek Cis

Nauka wre pełną parą i potrzebujesz kolejnych materiałów żeby uczyć się programowania. Dzisiaj postaram się to Ci nieco ułatwić i skierować do darmowych kursów online które tylko czekają abyś je przerobił/ła. W tym poście skupiam się tylko na “klasycznych” kursach na różnego rodzaju serwisach. Kwestie samouczków na youtube czy grup na facebooku opiszę w osobnym materiale. Seria Materiały do nauki- czas start!

Gdzie się uczyć programowania?

Codecademy 

Opisałem to w osobnym poście więc wystarczy. 

Lynda.com

Ogromna baza wiedzy nie tylko z dziedziny programowania ale też marketingu, biznesu, designu czy fotografii. Portal jest angielsko języczny i kursy są najczęściej w formie filmików. Posiada dobrą reputację na całym świecie i adepci chwalą go sobie.

Jeśli chodzi o programowanie do mamy tam dosłownie setki filmików (ok. 1,5 h każdy) z języków webowych i języków C, Javy, Swifta czy Phytona. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Jest też podział na stopnie zaawansowania tzn. podstawy, średni i zaawansowany.

Teraz uwaga, portal oferuję darmowy dostęp do całej tej wiedzy przez 10 dni. Potem 19,99$/miesiąc. Warto więc najpierw prześledzić sobie zawartość, wyłowić interesujące kąski a potem rozpocząć intensywne szkolenie przez 10 dni. Po wszystkim zrezygnować z subskrybcji i gotowe 🙂 No chyba że będziesz pod takim wrażeniem, że zostaniesz 🙂

Teamtreehouse.com

Serwis podobny do Lyndy i często z nią porównywany, skupia się jednak tylko na programowaniu i designie więc mamy technologie webowe, Javę, języki C, Phyton, iOS.

W ofercie materiały video, lekcje interaktywne i quizy czyli wszystko czego potrzeba do szczęścia nowicjuszowi. Tutaj mamy 7-mio dniowy darmowy okres próbny a potem 25$/mc.

Freecodecamp.com

Ten serwis opiera się o lekcję polegające na nauce kodu wewnątrz przeglądarki gdzie krok po kroku wykonujemy kolejne polecenia. Bardzo łatwy start i intuicyjna nauka. Poza samymi kursami które są darmowe serwis oferuje czat i społeczność gdzie początkujący developerzy mogą dzielić się informacjami. Aby rozpocząć naukę rekomendują stworzenie konta na GitHubie.

Wszystko jest po angielsku i po zakończeniu konkretnych kursów otrzymuje się certyfikaty 🙂 Generalnie kursy dotyczą technologii webowych. Fajny serwis.

Udemy 

Udemy to jeden z największych portali dla freelancerów. Jeśli chcesz dostać jakieś zlecenie to Udemy jest miejscem które może Ci w tym pomóc. Sam kurs wyceniany jest na 195 EUR ale teraz jest jakaś promocja i można zrobić go za darmo. Link jest to tego konkretnego kursu ale na portalu jest wiele innych materiałów. Nie testowałem tego osobiście.

Szkolenie składa się z materiałów video, artykułów i materiałów dodatkowych na temat technologii webowych. Wszystko po angielsku. Po ukończeniu dostaje się jakiś certyfikat 🙂

Angular for beginners

Tutaj  można znaleść darmowy kurs na temat Angulara 2.0. Jeszcze się w to nie zagłębiałem ale chętnie zajrzę kiedy będę na tym etapie.

Sololearn.com

Kolejny intuicyjny portal na którym możemy poznać podstawy większości stosowanych dzisiaj języków programowania. Bardzo szybki dostęp do kursów można w 5 sekund zalogować się przez FB i poznawać tajniki np. C++ 🙂 Znowu po angielsku.

Podsumowanie

Internet jest pełen znakomitych materiałów na temat programowania, nie sposób wymienić ich wszystkich. Jak widać większość kursów które są darmowe i intuicyjne niestety wymagają znajomości języka angielskiego. A może stety? Jak nie umiesz to się dokształcisz. Dzisiaj bez angielskiego prawie jak bez ręki.

Jeśli chodzi o polskie materiały to królują kursy na YT, blogi i grupy na FB. Opiszę to wszystko w osobnych wpisach.

Skoro już wiesz gdzie zdobywać podstawowe umiejętności w zasadzie dowolnym języku to piłeczka jest po Twojej stronie 🙂 

Cześć jestem Bartek.

Na tym blogu wprowadzę Cię w tajniki Front-Endu i programowania webowego.

Warto
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial