Ta strona używa cookies
sprawdź politykę prywatności

Rozumiem

Materiały cz.2 – Kanały o programowaniu na Youtube które warto znać.

20/3/2017
Bartek Cis

Kolejny wpis z serii Materiały do nauki. Dzisiaj opiszę Wam kanały na Youtube z których można się nauczyć czegoś na temat programowania. Skupimy się tutaj na kanałach polskojęzycznych. Kolejność od najmniej popularnych do największych 🙂

  1. CodingSkills 

Kanał wystartował w styczniu 2017 i skupia się na nauce Javy. Przedsięwzięcie dość świeże i ciekawy jestem jak będzie się rozwijało. Warte uwagi dla amatorów Javy. Stan na marzec 2017 – 39 subskrypcji 582 wyświetlenia.

2. Piotr Gankiewicz 

Sam kanał powstał w 2012 ale aktywność związana z kursami zaczęła się od stycznia 2017. Tutaj autor skupia się na języku C# i platformie .NET. Stan na marzec 2017 – 1 838 subskrypcji 49 233 wyświetlenia.

3. Mariusz Jurczenko

Wygląda na solidny kurs Angulara i asp.net MVC. Stan na marzec 2017 1 337 subskrypcji 142 279 wyświetleń.

4. Kodu.je  

Ten autor skupia się na technologiach webowych czyli HTML, CSS, JS i różne frameworki + inne. Kanał powstał w 2013 i lekcje wrzucane są już od około roku. Video są jakby wersją okrojoną tego co jest dostępne na ich serwisie… Stan na marzec 2017 4 494 subskrypcje 155 696 wyświetleń.

5. Samuraj Programowania 

Ten twórca rozpoczął swoją pracę od kursów na Androida by przejść do technologii webowych. Hehe twórca opisuje siebie jako humanista i też kieruje swój kanał do humanistów (i nie tylko) 🙂 Stan na marzec 2017- 5 450 subskrypcji 197 143 wyświetlenia.

6. JavaDevMatt

Ten kanał nie tylko o samym programowaniu ale też livestylowy. Autor opisuje swoje perypetie pracy w Polsce i za granicą itp. Sam zajmuje się Androidem na tyle na ile zdążyłem się zorientować. Stan na marzec 2017- 12 942 subskrypcje 912 323 wyświetlenia.

7. Pasja Informatyki

Chyba największy kanał na polskim YT. Autorem jest Mirosław Zelent. Zaczęło się ok. 3 lata temu od C++, potem autor opisywał technologie webowe, SQL, sieci komputerowe i kilka innych tematów. Stan na marzec 2017- 130 458 subskrypcji 12 546 305 wyświetleń.

Angielskojęzyczne kanały o programowaniu.

Tego jest ogrom. Wiele bardzo wartościowych kanałów związanych z różnymi technologiami. Wrzucę dwa które dotykają tematów których jeszcze nie było powyżej. Potem to tylko chodzić po rekomendowanych kanałach i cała skarbnica wiedzy w naszym zasięgu 🙂

Lets Build That App 

Gość jest Swift Developerem ze Stanów czyli robi apki na Maca. Wydaje się bardzo rzeczowy i sympatyczny. Jak dla mnie fajnie się go słucha.

Chris the Freelancer

Ten gość jest z Australii i opisuje swoje życie “Digital Nomada” czyli pracuje zdalnie i jeździ po jakiś wyspach bananowych. Kanał bardziej livestylowy. Zajmuje się Ruby on Rails.

Podsumowanie.

Kanałów na Youtube jest cała masa. Napewno ominąłem wiele wartościowego materiału. Jeśli znasz jeszcze jakieś ciekawe kursy to napisz proszę w komentarzu.

Na koniec pytanie. A Ty jak wolisz się uczyć programowania? Na Youtube i innych filmikach czy z kursów interaktywnych gdzie kodzisz w przeglądarce?

Cześć jestem Bartek.

Na tym blogu wprowadzę Cię w tajniki Front-Endu i programowania webowego.

Warto
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial