- styczeń 2021
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- wrzesień 2019
- sierpień 2019
- lipiec 2019
- czerwiec 2019
- maj 2019
- kwiecień 2019
- marzec 2019
- luty 2019
- styczeń 2019
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- wrzesień 2018
- sierpień 2018
- lipiec 2018
- czerwiec 2018
- maj 2018
- kwiecień 2018
- marzec 2018
- luty 2018
- styczeń 2018
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- sierpień 2017
- lipiec 2017
- czerwiec 2017
- maj 2017
- kwiecień 2017
- marzec 2017
- luty 2017
Biblioteka Bedekodzijska.
biblioteka info
1/8/2018
Bartek Cis
Nauka programowania to nie tylko kursy online, blogi, szkolenia czy konferencje. W życiu każdego programisty przychodzi moment w którym nic nie zastąpi dobrej książki… Witaj więc w Bibliotece Bedekodzijskiej!
Czego się tutaj dowiesz?
Znajdziesz tu zbiór wybranych książek o programowaniu ( lub o życiu ) posiadanych przez autora bloga czyli mnie 🙂 Przy każdej pozycji jest krótki opis dlaczego nabyłem daną książkę i opinia na jej temat o ile została już przestudiowana.
Książki są dobrą formą zdobywania nowej wiedzy. Po prostu większość z nich nie nadaje się na pierwszy kontakt z daną technologią Lepiej zacząć od kursów wideo i blogów.
Biblioteka Bedekodzijska
Słońce chyliło się ku zachodowi jednak nieznośny żar wciąż lał się z nieba… Andrea nie potrafiła zatrzymać potoku myśli. Nie to było jednak najgorsze. Co jeśli przez tą ekscytację nie uda jej się zasnąć? Przecież nazajutrz ma wstać razem ze słońcem i wybrać się w podróż w nieznane…
Ruszy w podróż do Biblioteki Bedekodzijskiej. To właśnie tam przetrzymywane są wolumeny które pozwolą jej poznać legendarną sztukę abstrakcji. Nauka będzie długotrwała i mozolna ale wie, że tylko w ten sposób może osiągnąć to o czym zawsze marzyła…
Książki
Poniżej zestawienie wszystkich książek o programowaniu które na którymś z etapów mojej nauki uznałem za przydatne. Posortowałem je według kategorii:
- Web Development
- Programowanie inne
- Sieci i hacking
- Big Data i AI
- Ogólna wiedza IT
- Wielcy tego Świata
Ref Linki
Do każdej z książek zamieszczam link dzięki któremu możesz odrazu przejść do księgarni internetowej. Dzięki temu możesz szybciej znaleźć i kupić daną książkę.
O ile książka jest w ofercie Helionu to link prowadzi właśnie tam. Szanuje to wydawnictwo bo są wielkim propagatorem wiedzy w Polsce. Podpisałem z nimi program partnerski i za każdym razem gdy kupisz książkę przez linki w tym wpisie dostanę 5% od wartości zakupu. Cena z linków jest taka sama jak gdybyś wszedł/a bezpośrednio z ich strony a w ten sposób wspierasz moją działalność 🙂
Jeśli jednak Helion nie ma tej pozycji to link będzie najprawdopodobniej z taniejksiażki.pl.
Web Development
To na co kładę obecnie (2019) główny nacisk. Czyli szeroko pojęte królestwo JavaScript!
TypeScript, 2018
Tajniki Kodu
Po co?
Statyczne typy w aplikacjach Front-Endowych są w natarciu. Coraz tego więcej a większość nowych projektów już w zasadzie używa TS od samego początku. Na tyle na ile miałem okazję się zetknąć z TypeScriptem zauważyłem, że ludzie nie bardzo potrafią go używać (łącznie ze mną). Poza oczywistymi typami jak string, number itp. w pewnym momencie te statyczne typy się rozmywają bo używanie typu any generalnie mija się z celem. Może ta książka to zmieni i zapomnę o typie any 🙂
Opinia
Narazie Brak
————————
JavaScript. Wyrażenia regularne dla programistów
Po co?
Te RegExp’y ciągle były dla mnie takie enigmatyczne… Jakoś miałem do nich awersję szczerze mówiąc. W takich sytuacjach do sprawy podchodzę ze szczególną atencją tzn. aby przełamać niechęć siadam spokojnie (najbardziej się uspokajam właśnie przy książkach) i powoli przerabiam temat…
Dodatkowo książka jest napisana przez Tomka Sochackiego który aktywnie udziela się w polskiej Społeczności web developmentu. Ma bardzo dobre opinie więc nie mogłem oprzeć się pokusie…
Opinia
Początek obiecujący bo rzeczowe wyjaśnienie formatów kodowania znaków. Ciekawe co będzie dalej…
————————
JavaScript i wzorce projektowe, 2017
JavaScript i wzorce projektowe. Programowanie dla zaawansowanych.
Po co?
Przyszedł czas, że trochę już zrozumiałem o co chodzi w JavaScript. Teoria, sposób działania poszczególnych mechanizmów no ale jest wiele rzeczy jest dla mnie czarną magią. Mam nadzieję, że ta książka pozwoli mi wejść w bardziej zaawansowane kwestie…
Opinia
To pierwsza książka o wzorcach po jaką sięgnąłem. Bardzo mi się spodobała bo wprowadziła mnie w temat i mniej więcej się orientuje o co w tym właściwie chodzi. Książka trafia do przybocznego arsenału bo napewno do niej wrócę. Szkoda aby kurzyła się na półce…
————————
Funkcjonalność aplikacji mobilnych, 2013
Funkcjonalność aplikacji mobilnych. Nowoczesne standardy UX i UI.
Po co?
Interesuje się grafiką i Web Designem więc chciałem sobie usystematyzować swoją wiedzę.
Opinia
Te wszystkie przykłady jakby z innej epoki. Generalnie dużo gadki o oczywistych dzisiaj sprawach. Trochę kibelkowa lektura. Jak ktoś szuka solidnej wiedzy o temacie to raczej nie tu.
————————
MongoDB w akcji, 2017
Po co?
Najprawdopodobniej jako WebDev prędzej czy później otrzesz się o MongoDB. Warto wiedzieć o co w ogóle chodzi.
Opinia
Kodu tu raczej niewiele a wolumen jest solidny. Dużo wiedzy teoretycznej na temat baz danych. Zdecydowanie nie dla początkujących, dobrze coś już wiedzieć o aplikacjach.
————————
Node.js w praktyce, 2015
Node.js w praktyce. Tworzenie skalowalnych aplikacji sieciowych.
Po co?
Książkę dostałem na szkoleniu przy okazji nauki NodeJS. Jednak nie polecam jeśli chcesz rozpocząć naukę od tej pozycji…
Opinia
Warto do niej podejść na zasadzie usystematyzowania wiedzy tzn. Node’a już w miarę znasz a to taka lektura w poszukiwaniu ciekawostek.
————————
Angular 2, 2016
Angular 2. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych.
Po co?
Frameworki JS to teraz standard i skądś trzeba się ich nauczyć. W tym wypadku książka może nie być najlepszym rozwiązaniem. To była jedna z pierwszych pozycji na rynku na temat Ng2.
Opinia
Dostałem tą książkę na szkoleniu i w zasadzie jej nie studiowałem… Pewnie już tego nie zrobię bo Angular 2 to już staroć. Chociaż…
————————
JavaScript i jQuery, 2015
JavaScript i jQuery. Interaktywne strony WWW dla każdego.
Po co?
Nawet jeśli znasz HTML i CSS to JavaScript jest czymś zupełnie innym. W odróżnieniu od dwóch poprzednich języków to praca z JSem może być już nazwana programowaniem. Dlatego jest on zdecydowanie trudniejszy i dobre materiały pozwalają na łatwiejsze wejście w temat.
Opinia
Książka jest super wydana i kolorowa. Dobra pozycja dla początkujących. Niestety kod jest w starch wersjach tzn. <ES5 i połowa dotyczy jQuery który w zasadzie powoli odchodzi do lamusa… Mimo to warto.
————————
HTML i CSS, 2014
HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW. Podręcznik Front End Developera.
Po co?
Dostałem ją na szkoleniu. Jeśli poszukujesz książki która wprowadzi Cię w absolutne podstawy budowy aplikacji internetowych to to może być pozycja dla Ciebie.
Opinia
Książka jest super wydana. Kolorowa i z obrazkami. Idealna na sam początek aby nie “odpaść” od tematu. Naprawdę można złapać fajne podstawy.
————————
Programowanie inne
Wszystko to co jest związane z programowaniem a nie wiąże się bezpośrednio z technologiami webowymi.
Algorytmy bez tajemnic, 2013
Po co?
Podobno super książka. Jedna z ciekawszych w tym temacie. Lubie sobie czasem połamać głowę w tych algorytmicznych sprawach. Na Front-Endzie nie jest to aż tak ważne jak np. na Back-Endzie ale każda optymalizacja ważna.
Opinia
Narazie brak
————————
Czysta architektura. Struktura i design oprogramowania, 2018
Po co?
Kiedy przychodzi czas na budowanie bardziej zaawansowanych aplikacji to dobrze mieć jakieś podstawy teoretyczne. Ta książka ma to rozwiązać… Da mi lepsze zrozumienie na temat tworzenia oprogramowania.
Opinia
Narazie brak
————————
Czysty kod, 2014
Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty.
Po co?
Ciekawość tego jak pisać dobry/lepszy kod jest chyba nieodłączną cechą programisty. Właśnie do tego mi ta książka
Opinia
To generalnie klasyk. Opisuje wiele dobrych i złych praktyk, napewno warto przeczytać. Dla mnie trochę lipa bo przykłady w Javie…
————————
Złożoność obliczeniowa, 2012
Po co?
Skoro wchodzę w świat obliczeń i algorytmów to ciekawy byłem jakiejś bardziej zaawansowanej wiedzy…
Opinia
To dość solidny wolumen. Duużo teorii z zakresu logiki, matematyki, algorytmów. Jeszcze się za to nie zabrałem ale przyjdzie taki dzień…
————————
Piramidy, Szyszki…, 2015
Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne.
Po co?
Chciałem mieć jakieś materiały na temat bardziej zaawansowanych algorytmów.
Opinia
Książka tego samego autora jak ta poniżej więc utrzymana w podobnej formie. Spoko.
————————
Algorytmy, 2016
Po co?
Programowanie to często pisanie algorytmów czyli połączenie logiki z matematyką. Gdzieś trzeba złapać wiedzę na ten temat jeśli chcesz wejść w temat głębiej. Ja uznałem, że jedną z form będą książki.
Opinia
Książka napisana po “studencku” czyli wiedza jest przekazywana w formie prostych historyjek, przykładów i na końcu zadań. Aby ułatwić przyswajanie. Fajne wprowadzenie w świat algorytmów.
————————
Sieci i hacking
Ciągnie mnie tam… Oj ciągnie… Zresztą… Kogo nie ciągnie? Ale dzisiaj dogłębna wiedza o internetach jest po prostu ważna.
Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła, 2002
Po co?
Kocham psychologię… Kiedyś nawet złożyłem papiery na doktorat… Niestety dostałem się tylko na zaoczne bo byłem Geofizykiem więc mało punktów mi dali w rekrutacji… 🙁 No ale fascynacja jest. Sztuczna inteligencja to przyszłość ale jak ją stworzyć kiedy nie rozumie się tej konwencjonalnej? To będzie dla mnie prawdziwą podróżą 🙂
Opinia – Myślisz, że jesteś kozakiem?
Dawno tak długo nie czytałem książki. Bo nudna zapytasz? Właśnie nie! Czasem zdarza się tak, że po kilku stronach muszę odpocząć… Dzieje się tak wtedy kiedy mi mózg nie ogarnia…
Dużo scenek sytuacyjnych i dialogów sprzed ponad dekady. Autor pokazuje jak manipulować ludzi i osiągać swoje cele. To w zasadzie podręcznik socjotechniki.
Nie znajdziesz tam z nic współcześnie użytecznego w kwestiach technicznych ale to nie technologia jest zazwyczaj najsłabszym ogniwem. To my. Ludzie. Tak omylni i podatni na błędy.
————————
TCP/IP w 24 godziny, 2017
Po co?
Co to za Web Developer który nie rozumie dobrze działania internetu? No właśnie… Będę się uczył o protokołach i mam nadzieję, że coś zrozumie z tego
Opinia
Jeśli jesteś administratorem sieci i szukasz “smaczków” i praktycznych porad to nie kupuj. W każdym innym przypadku polecam. Książka fajnie wprowadza w świat sieci, tłumaczy terminy i mechanizmy tam działające. Dobra pozycja na start.
————————
Sieci komputerowe
Ujęcie całościowe. Wydanie VII
Po co?
Poprzednia pozycja bardzo fajnie wprowadziła mnie w temat i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała podstawowa orientacja w sieciach a zwłaszcza w kontekście działania internetu. Potrzebowałem więcej szczegółów a ta księga to prawdziwa encyklopedia. Nie zamierzam czytać „od deski do deski” ale najbardziej interesujące rozdziały i sięgać w razie potrzeby. Naprawdę więcej o tym już mi nie potrzeba 🙂
Opinia
Rozdziały przeplatane wywiadami z jakimiś mega-mózgami. Wolumen zacny ale wchodzi dość fajnie 🙂
————————
Big Data i AI
To jest przyszłość. Nie miejmy żadnych złudzeń 🙂 Ale czy będzie kolorowa i sielska? A może będzie nam potrzebny nowy Neo? Hmm… Skupmy się lepiej na tym co jest teraz…
Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia, 2014
Po co?
Pozycja poniżej mówi o nas, ludziach. Tutaj się zagłębię we współczesną myśl na temat przyszłości. Będzie się działo…
Opinia
Narazie brak
————————
Inteligentna sieć. Algorytmy przyszłości, 2017
Po co?
Trochę za wysoko jak na moje progi. Jeszcze kompletnie nie czuje się gotowy na sieci neuronowe, AI i skomplikowane algorytmy jednak marzyć mi nikt nie zabroni
Opinia
Narazie brak
————————
Big Data – rewolucja która zmieni nasze myślenie… 2014
Po co?
Kupiłem ją całkiem przypadkiem na dworcu PKP w Lublinie kiedy leciałem do Londynu. Był tam taki kiermasz książek i za 30PLN postanowiłem, że się skuszę. Slogan Big Data powtarza się tak często a ja nie wiedziałem o tym w zasadzie nic.
Opinia
Jak dla mnie to trochę lektura kibelkowa ale dla laika bardzo dobra! Autor tłumaczy prostym językiem o co w ogóle chodzi. Podobały mi się praktyczne przykłady biznesów opartych na tym zjawisku. Fajnie się czytało i żeby złapać zajawkę można przysiąść na kilka godzin.
Ogólna wiedza IT
Dobrze wiedzieć jak poruszać po świecie nowych technologii i branży IT. Po co potykać się o pierwszą lepszą kłodę jeśli można korzystać ze wskazówek tych którzy już to przerabiali?
Pragmatyczny Programista, 2000
Od czeladnika do mistrza
Po co?
Klasyk gatunku. Ma sporo dobrych opinii. Zestaw porad jak rozwijać się jako programista. Z tego co widzę to oprócz miękkich rzeczy to skupia też się na kwestiach bardziej technicznych czyli jak rzeczywiście pisać lepszy kod. To chyba dobrze bo jak za dużo pitolenia a mało konkretów to ileż można czytać takie rzeczy…
Opinia
Narazie Brak
————————
Jak się nie pomylić
Potęga matematycznego myślenia
Po co?
Rekomendacja Elona Muska którego jestem zdeklarowanym fanem. Więc wypada to przeczytać… Najprawdopodobniej będzie sporo o tym aby nie kierować się nadmiernie emocjami w podejmowaniu decyzji. Opierać się na analizie i szukać nowych możliwości. Jeśli się nie mylę w osądzie to będzie o typowo męskim myśleniu. Dlaczego nie podsycić swojego męskiego pierwiastka. No ale przeczytam najpierw zanim będę się wypowiadał więcej…
Opinia
Ufff… Długo to czytałem. Lektura ciekawa, wciągająca ale też trudna. Sporo faktów z życia, teorii matematyki (ale nie za trudne, raczej zrozumiałe dla inteligentnego człowieka) i o życiu różnych ciekawych osobistości.
Naprawdę warto. Autor wyjaśnia jak działa wiele metod na podstawie których ludzie podejmują decyzję. Zaskakujące jest to, że matematyk broniąc teorii liczb raczej skłania się do pewnej dawki ostrożności przy analizie danych. Podejmowanie decyzji w oparciu o dane daje nam pewny poziom spokoju ducha jednak warto pamiętać, że dane nie zawsze są obiektywne 🙂
————————
Sprawny programista, 2015
Pracuj, zarabiaj i zdobywaj kwalifikacje
Po co?
Bo bycie programistą to nie tylko pisanie kodu. Cała kariera lub wręcz życie jest uzależnione od tego jakie decyzje podejmujemy. Ta książka jest opowieścią kogoś kto poznał wiele smaków które serwuje ta profesja. Chcę ich spróbować. Zdecydowanie…
Opinia
Nie ma ona w zasadzie nic wspólnego z kodem. Czyta się ją… Przepraszam, chłonie się ją momentalnie. Autor porusza wiele kwestii które po prostu trzeba znać. Można się wiele nauczyć i książka daje do myślenia 🙂
————————
Zero to One
Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość.
Po co?
Książka jednego z współtwórców PayPala no i rekomendowana przez Elona Muska… No tak 🙂
Po raz kolejny wychodzę z założenia, że jak się uczyć to od najlepszych a tu mam nadzieję znaleźć sporo rzeczy o biznesach i innowacji.
Opinia – Odpowiednia rekomendacja jest ważna.
Czytając tą książkę towarzyszyła mi jedna myśl – Dlaczego ma tylko 200 małych stron? Kolejne kartki szeleściły a ja kiwałem tylko głową. Zarówno moje doświadczenie jak i dedukcja się zgadzały. To wartościowa pozycja.
Przyszłość to innowacja a start-up robi kasę kiedy naprawdę ułatwiaja życie ludziom. To prawdziwy banał jednak po lekturze zrozumiałem dlaczego w zasadzie większość ludzi nie jest innowacyjna.
Wielcy tego Świata
Świat idzie do przodu są jednak rzeczy które się nie zmieniają. Nie można ignorować mądrości pokoleń. Warto znać sylwetki tych którzy w swoich czasach świecą/świecili najjaśniej. Jak myśleli. Jak żyli.
Nie chodzi o to aby być drugim Napoleonem. On był tylko jeden. Ale możesz być sobą. Ucz się od absolutnie najlepszych i zobaczysz co z Ciebie będzie za kilka lat 🙂
Juliusz Cezar
Tak, tak… We własnej osobie! Wiesz, że on własną ręką napisał 3(?) książki! Jak się o tym dowiedziałem po prostu zapragnąłem je przeczytać…. Dlaczego nikt o tym nie mówi?
Szkoda, że w Polsce od jakiś 40 lat nikt nie wydał papierowej wersji. Ciężko je dostać, jeśli już są to drogie i w kiepskim stanie. Zostaje e-book który jest żenująco tani… 1,39 PLN!
Wojna Galijska
Po co?
Lubię bardzo historię starożytną. Tym bardziej pisaną ręką jednego z największych wodzów ludzkości. To była jego pierwsza książka do której się zabrałem i emocje były ogromne. Jak myślał ten człowiek? Jak podejmował decyzję? Jak wyglądało życie w tamtych czasach i jak dowodził swoimi armiami?
Opinia
Arcydzieło. Aż trudno uwierzyć, że książka napisana ponad 2000 lat temu może być tak przestępna dla współczesnego czytelnika.
Kiedyś mieszkałem z takim Francuzem i gorzko się wypowiadał na temat Cezara i tego okresu w dziejach Galii/Francji. Teraz wiem dlaczego. Skala przemocy tamtych wojen była ogromna. Ale to w jaki sposób Cezar działał i pokonywał przeciwności losu była niesamowita. To powinna być lektura szkolna!
O Wojnie Domowej
Po co?
Trzeba było iść za ciosem. Wojna Galijska przyniosła mi dużo wrażeń i sporo z niej wyciągnąłem. Przyszedł czas na poznanie drogi Cezara do objęcia panowania nam Imperium Rzymskim i wyznaczenie dziedzictwa do którego władcy i Narody ciągle próbują nawiązywać 2000 lat później…
Opinia
Spisek, zdrada i knowania… Generalnie obiektywność książek Cezara stoi pod znakiem zapytania bo przecież sam je pisał ale jeśli chcesz poznać jak działała propaganda sukcesu w starożytności to przeczytaj. Sama książka mniej mi się podobała niż Wojna Galijska ale dalej jest bardzo dobra. Niewiele wskazywało na to, że uda mu się wygrać tą wojnę ale wiesz co mu pomogło? A raczej kto?
Ludzie, obywatele republiki. Podziwiali go i otwierali przed nim bramy miast. Twoja działalność nie znaczy wiele jeśli ludzie nie czują, że zmieniasz coś na lepsze.
Leonardo da Vinci
Marzyłem o takim luksusie aby przeczytać bezpośrednią relację tego wielkiego Mistrza. Niestety nie znalazłem żadnej pozycji napisanej jego ręką…
W czasach Renesansu był absolutnym wzorem. To już nie chodzi o to, że znał się na Matematyce, Medycynie, Inżynierii czy Sztuce. On był w tym wszystkim najlepszy! Jakimi ścieżkami wędrowały jego myśli? Kto mi powie?
Myśleć jak Leonardo da Vinci, 1998
Po co?
Ze wszystkich książek o Leonardzie to właśnie ta wydała mi się przedstawiać największą wartość. Nie chce mi się czytać kolejnej szablonowej biografii… Autor próbuje wejść w rolę Wielkiego Mistrza. Dokładnie o to mi chodzi…
Opinia
Fajna książka. Wyciągnąłem z niej kilka myśli. Treść w dzisiejszych czasach nie jest aż tak odkrywcza ale opakowana w historię Leonarda wchodzi miło. A o czym w zasadzie jest ta pozycja?
Autor uważa, że geniusz Leonarda pochodził od m.in. wyjątkowej ciekawości Świata, pogłębionej percepcji zmysłowej, wysokiej aktywności mózgu czy naturalnego talentu. Można znaleść sporo ćwiczeń praktycznych co do użycia zmysłów, planowania strategicznego czy… rysunku według Leonarda 🙂 Fajna książka… Fajna.
Elon Musk
Elon Musk.
Po co?
To chyba najbardziej znana książka na jego temat. Jak zacząć to w tym miejscu. Nie ulega wątpliwości, że ten gość jest genialny ale pytanie które zadają sobie chyba wszyscy jest takie: Jak on to wszystko ogarnia?
Opinia
Po lekturze byłem lekko oszołomiony. Wiecie każdy może sobie myśleć co chce w swojej głowie ale… Zdałem sobie sprawę jak wielka przepaść jest między (jak to powiedział Joe Rogan) „szympansem” takim jak np. ja a Muskiem. Jaka jest różnica między USA a Polską.
Ta książka opowiada jego historię od urodzenia do początku roku 2017. Narracja wydaje się być rzetelna ale wiesz jak to dzisiaj z tym jest w dziennikarstwie. Nie zmienia to faktu, że „połknąłem” ją w 48h w międzyczasie lecząc się po wyrwanej „ósemce” z opuchniętą twarzą i pracując zdalnie przez jakieś 8h. Znaczy dobra książka.
To Ostatni Wielki którego życie chciałem poznać w 2018/19. Cieszę się, że wziąłem się do tej lektury jako ostatniej bo mogę dostrzec analogie między Muskiem a Cezarem i Leonardem. Zaskakujące 🙂 Nie uważasz?
Ma on w sobie żądzę bogactwa ale bardziej chodzi nawet nie o sławę tylko powszechne uwielbienie czy wręcz… Kult. Tak jak Cezar. Kasa to naturalny efekt uboczny. Ma też wielką odwagę, bezkompromisowość w działaniu, szybko i efektywnie ocenia sytuację. Wymierza kary. Nie czeka na okazję tylko sam ją stwarza i ma przy tym dużo, jak by to określił Cezar… Szczęścia wojennego.
Tak samo jak Leonardo ma on pamięć absolutną przez co jest w stanie wyciągnąć znacznie trafniejsze wnioski. Jest multidyscyplinarnym wizjonerem. Każde dzieło musi być „perfekcyjne”.
Nie dziwię się, że wzbudza kontrowersje. Po części jest przerażający a po części inspirujący. Jestem jego fanem.
Piszę dla was tego bloga bo lubię aplikacje internetowe. Mogę je projektować, kodować a potem o nich pisać czując dreszczyk ekscytacji za każdym razem gdy trafię na coś nowego. Bo uczymy się całe życie. Prawda?