O Blogu

Blog bedekodzic.pl jest miejscem gdzie znajdziesz wiele informacji na temat nauki wybranych języków programowania od zera. Jeżeli myślisz o zdobyciu lub zmianie aktualnej profesji i zostaniem Web Developer(em) ten blog jest właśnie dla Ciebie. Bez względu na wiek. Zainteresowany? Zapraszam.

Geneza

W pod koniec 2015 wróciłem z Anglii. Szybko okazało się, że w tym kraju nie ma ludzi z moim wykształceniem 🙂 Zmieniłem branże – wszedłem w internety.

Po ponad roku obserwacji i pracy przy bardziej “miękkich” aspektach branży doszedłem do wniosku, że możliwości jakie daje znajomość webowych języków programowania są ogromne. Przełamałem się. Mówię – zaczynam się uczyć kodzenia.

Pierwszy kontakt

Łatwo powiedzieć… Choć miałem już blade pojęcie z czym to się je, to w praktyce moja znajomość  użytecznych języków programowania była minimalna. Zacząłem szukać w google informacji jak się  do tego zabrać. Przecież nie mam studiów kierunkowych które dałyby mi solidne podstawy, mam już niemal 30 lat. Czy to w ogóle ma sens? Jaki za mnie będzie Web Developer?

Rozczarowanie

Wchodziłem na kolejne strony i choć było na nich wiele użytecznych informacji to po lekturze czułem raczej zamęt i chaos. Byłem mniej pewny czegokolwiek i niewiele się zbliżałem do jakiegokolwiek celu. Wszędzie albo sponsorowane artykuły, pojedyncze posty na forum typu od jakiego języka zacząć, komercyjne strony albo blogi programistów z których nic nie rozumiałem. Dalej nie widziałem jak zostać programistą czy Web Developer(em). Gdyby nie angielsko języczny internet to była by raczej lipa.

Nowy Cel – Web Developer

Postanowiłem, załóżę bloga o nauce programowania dla każdego i opiszę w nim jak to wygląda u mnie. Jest na internecie wiele fajnych technicznych kursów i raczej nie ma potrzeby ich powielać. To co tu znajdziesz to opis wielu aspektów które wiążą się z taką nauką a nie są związane z programowaniem jako takim. Porady, proces nauki, co działa, co nie działa, linki do fajnych materiałów, historia zdobywania nowej profesji pisana na bieżąco językiem zrozumiałym dla każdego.

Outro

Obecnie zapotrzebowanie na programistów i developerów jest ogromne. Wiele osób myśli o tym jak zdobyć umiejętności lub się przekwalifikować i rozpocząć pracę w tym zawodzie. Ja jestem jednym z nich. Zadanie jest trudne a sama praca bardzo wymagająca.

Cel jest następujący – obecnie mamy luty, w maju planuję zacząć pracę jako Junior Developer. Zaczynam od zera. Jak to zrobię? Czy mi się uda? Zapraszam do lektury. Wszystko opowiem. Po kolei 🙂